6 lipca, 2009

Piknik – Ratujemy Gwardię

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

W dniu 27.06.2009 r. na terenie Warszawskiego Klubu Sportowego Gwardia odbył się Piknik Rodzinny na rzecz ratowania Gwardii połączony z meczem charytatywnym Gwardia – Policja. Ciesze się, że mimo wielu przeciwności udało mi się zorganizować tą imprezę, mam nadzieję, że chociaż trochę da to do myślenia Komendzie Głównej Policji i nie zostanie ten Klub zamknięty.

Galeria zdjęć z Pikniku Rodzinnego

Pogoda dopisała, bo mimo zapowiadanego deszczu świeciło słońce.Rozpoczęliśmy o 15:00, zaraz po tym jak wszystkich przywitałem przemówił Poseł na Sejm RP Artur Górski oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów Maciej Raś. W trakcie pikniku zbieraliśmy podpisy pod apelem na rzecz ratowania klubu. Z pikniku na Gwardii przywiozłem ponad 1200 podpisów (mamy już ich około 4000). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt ratowania WKS Gwardia.

Zaraz po oficjalnym otwarciu odbył sie śpiewany występ Krystiana Sacharczuka – aktora Teatru Buffo. a następnie wystąpiły dwie grupy taneczne Sonic Dance i Afera. Ciekawe układy choreograficzne zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na piknik przybył Andrzej Supron mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski w zapasach. Nie zabrakło także Pawła Skrzecza medalisty olimpijskiego, wicemistrza świata w boksie. Obaj sportowy opowiadali o znaczeniu Gwardii zarówno w historii jak i w obecnych czasach. Paweł Skrzecz opowiedział o boksie i zaprezentował podstawy tej wspaniałej dyscypliny. Wśród zaproszonych gości był także Andrzej Bobo Bobowski, król polskich kibiców. W tłumie osób, które przyszły odwiedzić Piknik na Rzecz Ratowania Gwardii można było dostrzec Marię Wiktorię Wałęse oraz Edytę Herbuś.

Zdaniem wielu osób kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz Judo przygotowany przez zawodników trenujących na Gwardii. Pokaz rozpoczął się tradycyjną zbiórką. Następnie najmłodsi zawodnicy przeprowadzili rozgrzewkę z elementami akrobatyki. Kolejnym punktem programu były pokazy technik. Odbyły się również dwie sędziowane walki. Na koniec obecny medalista Mistrzostw Świata Grzegorz Eitel niezwykle efektownie wykonał pokaz kilkunastu dynamicznych rzutów z pomocą kolegów z sekcji. Każda z części nagradzana była dużymi brawami.

Ostatnim punktem spektaklu był pokaz samoobrony i MMA w wykonaniu dwukrotnego zwycięscy KSW, zawodnika sekcji judo WKS Gwardia – Antoniego Chmielewskiego. Całość pokazu w bardzo ciekawy sposób komentował trener sekcji Judo Sławomir Smater (przeczytajMoc na Gwardii” z 2004 roku). W trakcie całej imprezy można było bawić się na dmuchanym placu zabaw, gdzie furorę robiły gigantyczne dmuchane piłkarzyki, całe rodziny grały tam ze sobą o różnego rodzaju nagrody.

Smaczny grill, pyszne bajgle, które można było kupić podczas imprezy sprawiły, że nikt nie wyszedł głodny. W przerwie pomiędzy atrakcjami można było dokładnie zbadać samochody Skody, które uświetniły piknik swoją obecnością.

Przed meczem Policja – Gwardia był czas dla dzieci, malowanie twarzy i różnego rodzaju zabawy, które sprawiły, że najmłodsi nie chcieli wychodzić z Gwardii.

O 17:30 rozpoczął się mecz. Ze względów technicznych musieliśmy zacząć 30 minut wcześniej.

Zespół policyjny składał się z funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji oraz  Komendy Stołecznej Policji. Jak powiedział przedstawicielowi serwisu Warszawa.pl kierownik zespołu, na mecz przyszli ci zawodnicy, którzy nie mieli w tym czasie służby. A przyszli wszyscy po to by walczyć o słuszną sprawę ratowania WKS Gwardia. Przyspieszenie rozpoczęcia meczu na szczęście nie przeszkodziło mediom, które licznie zjawiły się na imprezę. Mogliśmy zobaczyć takie stacje telewizyjne jak: Polsat News, TVN Warszawa, TVN24, TVP Info, TVP Sport oraz radiowe jak Antyradio. Materiał telewizji TVN można zobaczyć w Internecie. Nie zabrakło też Gazety Wyborczej, naszej lokalnej prasy czyli Tygodnika Południe oraz mediów internetowych takich jak np. Warszawa.pl.

Pierwszą bramkę strzeliła policja, lecz już po chwili Gwardia doprowadziła do wyniku 2:1, pierwsza połowa zakończyła się sukcesem Gwardii 6:2. Druga połowa była równie dynamiczna jak pierwsza. Policja mocno atakowała, nie dała jednak rady sportowcom z Racławickiej 132.

Mecz zakończył się wynikiem 11:4 dla Gwardzistów.

Miejmy nadzieję, że ten symboliczny wynik przełoży się na dobra wolę Komendy Głównej Policji, i  również w boju o klub Gwardii uda się wygrać.

Zobacz też relację na stronie JudoGwardia.