Zaproszenie na spotkanie: Rządowy Program Czyste Powietrze – stan prac oraz wyniki przeglądu programu

PAP/Rafał Guz

Szanowni Państwo

Zapraszam na spotkanie Komitetu Prawo i Sprawiedliwość Mokotów, które odbędzie się w dniu 26.03.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w auli Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Warszawie ul. Chełmska 21A. Gościem będzie Pan Piotr Woźny, były wiceministr Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologi.

Temat spotkania: Rządowy Program Czyste Powietrze – stan prac oraz wyniki przeglądu programu.

17 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Radca prawny, ukończył Wydział Prawa UAM w Poznaniu, aplikację sądową i aplikację radcowską.

W latach 2000-2001 wiceminister w Ministerstwie Łączności. Następnie rozwijał swoją praktyką zawodową, koncentrując się na działaniach związanych z kształtowaniem regulacji prawnych i sposobie funkcjonowania sektorów regulowanych w Polsce. Brał aktywny udział w wielu inicjatywach mających na celu stworzenie skutecznej konkurencji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. W 2008 r. wyróżniony przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji tytułem „Zasłużony dla KIGEiT w ostatnim 15-leciu”. Dwukrotnie otrzymał tytuł „Mecenasa Edukacji Prawniczej” od Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland za wkład na rzecz rozwoju edukacji prawniczej w Polsce.

Od listopada 2015 roku do marca 2017 roku wiceminister cyfryzacji. Głównymi obszarami jego aktywności były kwestie związane ze stworzeniem w ramach Programu Polska Cyfrowa efektywnych mechanizmów dofinansowania budowy sieci szerokopasmowych.

Od maja 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju, doradca Premiera Mateusza Morawieckiego do spraw implementacji programu Czyste Powietrze.

W poniedziałek, 12 marca, premier Mateusz Morawiecki odwołał 17 wiceministrów. Piotr Woźny nadal będzie realizował swoje zadania, bo walka ze smogiem to priorytet rządu Mateusza Morawieckiego – uspokoiła podczas konferencji prasowej Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.