Rodzina w potrzebie

O ciężkiej sytuacji w której znalazła się ta Pani z synem dowiedziałem się z portalu społecznościowego. To przerażające, że w dzisiejszych czasach, w samym środku Warszawy, są takie tragedie. Tragiczne jest również to, że przez tak wiele lat nikt nie pomógł potrzebującym. Nikt nie powinien mieszkać i żyć w takich warunkach. Obowiązkiem radnych jest dbanie o każdego potrzebującego mieszkańca. W dniu dzisiejszym wystąpiłem z interpelacją do Zarządu Dzielnicy Mokotów aby wykazał się miłosierdziem i pomógł potrzebującej rodzinie. Ośrodek Pomocy Społecznej, czy użyczenie miejsca, gdzie mogli by w normalnych warunkach  żyć to tylko półśrodki, lecz od czegoś trzeba zacząć. Cieszę się, że jest tyle osób dobrej woli i jak tylko dowiedzieli się o tej sytuacji to wyciągnęli pomocną dłoń. Wierzę, że wspólnymi siłami  uda się pomóc potrzebującej rodzinie.

Interpelacja w sprawie ciężkiej sytuacji życiowej:

Na warszawskim Ursynowie, obok ulicy Rosoła – w krzakach ( w starej rozpadającej się przyczepie kempingowej) mieszka kobieta wraz z synem. Nie ma w tym miejscu prądu, wody, gazu i ogrzewania. Warunki w których zamieszkują Ci Państwo jest poniżej godności każdego człowieka. Temperatura spada nawet poniżej -20 stopni Celsiusa.  Doskonale zdaję sobie sprawę, że wskazany teren nie należy do dzielnicy Mokotów, należy zwrócić jednak uwagę na to, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami Warszawy i nie możemy tak po prostu odwracać się od osób bardzo potrzebujących, zwłaszcza, gdy na dworze jest bardzo zimno i takie warunki mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu lub nawet do śmierci. Tylko przypadek sprawił, że ta Pani pomieszkuje na terenie Ursynowa a nie Mokotowa. W imieniu tej Pani pytam się co Urząd Dzielnicy Mokotów może zrobić dla tak potrzebujących osób. Czy istnieje możliwość użyczenia lokalu socjalnego oraz wsparcia z Ośrodka Pomocy Społecznej? Pragnę przypomnieć, że są bardzo niskie temperatury i sprawa jest bardzo istotna. Wierzę, że Zarząd pochyli się nad losem potrzebujących osób i jak najszybciej pomoże.

 

Sprawa w ostatnim czasie stała się medialna, więc łatwo będzie ustalić tożsamość w/w Pani. Na stronie https://www.facebook.com/piotr.wojcik.1004/posts/10205998678866102 można znaleźć dodatkowe informacje, oraz znaleźć kontakt do Pana Piotra Wójcika – który opiekuje się tą potrzebującą rodziną.