Złożyłem wniosek aby odowołać zastępce burmistrza Mokotowa.

Na wczorajszej sesji Rady Dzielnicy Mokotów złożyłem, w imieniu klubu radnych PiS, wniosek o odwołanie wiceburmistrza Zdzisława Marka Szczekoty. 

Mokotowscy radni Prawa i Sprawiedliwości żądają odwołania Zdzisława Szczekoty. Podstawowy powód to utrata wiarygodności przez zastępcę burmistrza. Radni w swoim wniosku przywołują pewne fakty…

„Pan Zdzisław Marek Szczekota publicznie deklarował, że niezależnie od wyników wyborów, z dniem 26 października tego roku zrezygnuje ze stanowiska Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Pisemne oświadczenie woli związane z zapowiedzią rezygnacji z tej funkcji pan Zdzisław Marek Szczekota opublikował na swoim profilu Facebook. Pan Zdzisław Marek Szczekota nie wywiązał się z tego zobowiązania, wprowadził w błąd przełożonych, podwładnych, wyborców i radnych, po czym odmówił Radzie Dzielnicy Mokotów podania motywów niespełnienia swej zapowiedzi. Świadczy to o braku wiarygodności i transparentności działań tego Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

Osoba, która jest niewiarygodna, nie powinna być funkcjonariuszem publicznym ani sprawować innych funkcji wymagających zaufania publicznego. Klub radnych Prawo i Sprawiedliwość wzywa radnych Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy podzielają ten pogląd, by poparli nasz wniosek”.

Pod wnioskiem o odwołanie wiceburmistrza podpisało się 10 radnych PiS.

Kandydatura Zdzisława Marka Szczekoty na stanowisko zastępcy burmistrza Mokotowa w ostatnich wyborach samorządowych rekomendowana była przez burmistrza Bogdana Olesińskiego – PO. Sam Szczekota nie należy do PO, a jedynie występuje z ramienia tej partii. Jego kandydaturę poparli radni dzielnicy Mokotów podczas głosowania. Nie wiadomo więc czy radni Platformy zdobędą się na odwagę by zagłosować teraz przeciwko „swojemu”. Nieoficjalnie jednak słyszy się, że w mokotowskiej Platformie Obywatelskiej od dawna panuje konflikt między radnymi. Wniosek PiS nie jest więc w stu procentach skazany na porażkę.

Sprawa odwołania wiceburmistrza prawdopodobnie znajdzie wyjaśnienie podczas kolejnej sesji Rady Dzielnicy Mokotów, która ma się odbyć na początku grudnia tego roku. Nasz zostanie poddany pod głosowanie.