Na deskorolkę po ciemku

Zdewastowany skate park obok stacji metra Wilanowska będzie wyremontowany najwcześniej w przyszłym roku – mówią władze Mokotowa. Tłumaczą, że kontrole nie potwierdzają występowania tam jakichkolwiek zagrożeń. W imieniu młodych mieszkańców Mokotowa o remont skate parku zwrócił się do władz dzielnicy radny Patryk Górski (PiS). – Pragnę zaznaczyć, że z tego miejsca korzystają również rodzice z dziećmi, a brakuje tam ławek i sprawnego oświetlenia – napisał radny w interpelacji.

Władze dzielnicy przyznają, że w skate parku powinna być odnowiona betonowa nawierzchnia, a sprzęty pomalowane i uzupełnione.

– Prace te będą ujęte w planie na rok 2012 i wykonane po uzyskaniu odpowiednich funduszy – tłumaczy wiceburmistrz Mokotowa Wojciech Turkowski.

Skate park został w 2009 r. oddany pod zarząd mokotowskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. Nie przekazano jednak dokumentacji technicznej oświetlenia, która jest niezbędna do prowadzenia jakichkolwiek prac na tym terenie.

– Po uzyskaniu tej dokumentacji oraz zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel możliwe będzie usprawnienie istniejącego oświetlenia – zapewnia wiceburmistrz Turkowski.

Za http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/604378.html