Nowy Zarząd Dzielnicy Mokotów

Bogdan Olesiński został nowym burmistrzem Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Jego zastępcami będą: Zdzisław Szczekota, Krzysztof Skolimowski, Wojciech Turkowski i Piotr Boresowicz.

Wybory nowego Zarządu Dzielnicy Mokotów odbyły się we wtorek 21 grudnia podczas III Sesji Rady Dzielnicy Mokotów. Nowy burmistrz Mokotowa – Bogdan Olesiński ma 48 lat. W poprzedniej kadencji był burmistrzem Dzielnicy Ursus. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym oraz specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania. W kadencji 1998-2002 był radnym Gminy Michałowice. Zanim podjął pracę w warszawskim samorządzie, pracował także w firmach prywatnych oraz prowadził własną działalność gospodarczą. Jest współzałożycielem Towarzystwa Edukacji Alternatywnej. Udziela się również w wielu organizacjach pozarządowych m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy. Jest żonaty i ma dwie córki. Jego hobby to: sport, teatr i książki. Działacz Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Od 2004 r. jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Burmistrz Bogdan Olesiński do pomocy będzie miał czterech zastępców. Trzech z nich pełniło już tę funkcję w poprzedniej kadencji. Nowym członkiem zarządu będzie jedynie Zdzisław Szczekota.

Podczas wtorkowej Sesji radni Dzielnicy Mokotów brawami podziękowali za współpracę ustępującym członkom zarządu Mokotowa: burmistrzowi Janowi Rasińskiemu oraz wiceburmistrzowi Grzegorzowi Okońskiemu.