Marynarska i Wołoska bez tramwajów

12 lipca rozpoczyna się kolejny etap budowy Trasy N-S, zakłada on przeprowadzenie prac torowych na pętli tramwajowej Służewiec. W związku z tym pętla będzie wyłączona z ruchu aż do 30 lipca. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały ul. Marynarską i Wołoską (odcinek od Woronicza do pętli). Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. W newralgicznych punktach dyżurować będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego.


Pętla tramwajowa na Służewcu, przy zbiegu ulic Suwak i Marynarskiej zostanie przebudowana bo na jej części znajdzie się fragment łącznicy ul. Marynarskiej z trasą N-S w kierunku północnym. Nowa pętla będzie przesunięta nieco na północ i powiększona.

W czasie wyłączenia ruchu tramwajowego swoje trasy zmienią linie: 17 18. Będą dojeżdżały do pętli Woronicza. Zmianie ulegną również ich rozkłady jazdy. Zawieszona zostanie linia 44.

Żeby ułatwić dojazdy do budynków biurowych położonych w tej okolicy, ZTM uruchomi dwie często kursujące zastępcze linie autobusowe:

Z17 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Marynarska – SASANKI(częstotliwość 5-6 minut w godzinach szczytu)

oraz

Z44 na trasie: METRO WIERZBNO – Woronicza – Wołoska – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Wołoska – Joliot-Curie – Malczewskiego – al. Niepodległości – Woronicza – METRO WIERZBNO (częstotliwość 3-4 minuty w godz. szczytu).

Bez zmian będą funkcjonowały linie autobusowe: 117, 136, 138, 182, 189, 218, 401 i 504.

Pasażerowie, którzy w czasie dojazdu do biur korzystają z metra, powinni przesiadać się do autobusów zastępczych wyruszających sprzed stacji metra Wilanowska. Do budynków przy ul. Wołoskiej będą mogli również dojeżdżać autobusem ze stacji Wierzbno.

Zarząd Transportu Miejskiego zadbał również o poinformowanie pasażerów o wprowadzanych zmianach. Na wszystkich stacjach metra, w dniach 12-14 oraz 19 lipca (w godzinach porannego szczytu), emitowane będą komunikaty głosowe. Na stacjach metra: Wilanowska, Wierzbno oraz przy zajezdni tramwajowej Woronicza, w dniach 12-14 lipca w godz. 7-15, dyżurować będą informatorzy. Ponadto ZTM przygotował 50 tys. ulotek informacyjnych, które zostaną umieszczone w tramwajach.

Ulotka informacyjna (394 KB)

Schemat trasy linii zastępczych (160 KB)

(za ztm.waw.pl)