Niedzielne podróże rodzinne

Zarząd Dzielnicy Mokotów oraz Fundacja „Dom Kultury” zapraszają dzieci i rodziców na drugą edycję multikulturowych warsztatów „Niedzielne podróże rodzinne”. Zajęcia będą się odbywały w niedzielne przedpołudnia w klubie Qlala przy ul. Chełmskiej 21. Wstęp bezpłatny.

Pierwsza edycja „Niedzielnych podróży rodzinnych” była wielkim hitem. Zajęcia, podczas których dzieci i ich rodzice poznawali mniejszości kulturowe mieszkające w Polsce, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Poszczególne spotkania były aktywnymi, fascynującymi podróżami w zwyczaje i tradycje różnych kultur: romskiej, żydowskiej, indiańskiej i afrykańskiej. Spotkania prowadzili mieszkający w Polsce artyści – przedstawiciele mniejszości kulturowych.
W drugiej edycji organizatorzy zabiorą uczestników w podróż na Kaukaz, pokażą kulturę arabską, zdradzą tajemnice Dalekiego Wschodu oraz przybliżą Meksyk. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się już 11 kwietnia o godz. 11.00. Tematem zajęć będzie Kaukaz. W programie m.in. nauka tańca czeczeńskiego prowadzona przez Mowlada Czerkajewa i artystów z zespołu dziecięcego przy dźwiękach bębnów, odkrywanie kultury Czeczenii z Maryną Hulją, pokaz pięknych zdjęć Marty Wawro z wyprawy wspinaczkowej w góry Kaukazu, wesoła zabawa integracyjna oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez klub Qlala. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.
Zadanie „Niedzielne podróże rodzinne” będzie zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.

Program „Niedzielnych spotkań rodzinnych”:

  • 11 kwietnia 2010 r., godz. 1100 – Podróż na Kaukaz
  • 18 kwietnia, godz. 1100 – Podróż w kulturę arabską
  • 25 kwietnia, godz. 1100 – Podróż na Daleki Wschód
  • 9 maja, godz. 1100 – Podróż do Meksyku

Informacje dodatkowe:
tel. 603 108 316 oraz www.domkultury.waw.pl

(za www.mokotow.waw.pl)