Informator dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych

MokotówPo ukazaniu się Mokotowskiego Informatora Społecznego i Mokotowskiego Informatora Zdrowotnego teraz oddajemy w Państwa ręce ,,Mokotowski Informator dla Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych’’.

Naszym celem było zebranie w jednym miejscu możliwie jak najwięcej i jak najbardziej przystępnych informacji dla osób borykających się z problemem niepełnosprawności dziecka. Kiedy rodzi się dziecko niepełnosprawne w szpitalu rodzice dostają tylko ogólne informacje na temat opieki i pielęgnacji, ale po dalszą diagnozę i zalecenia rehabilitacyjne i tak muszą się udać do innej placówki, załatwić przysługujące świadczenia i usługi. Często też jest tak (zazwyczaj w przypadku zaburzeń psychicznych), że problemy uwidaczniają się dopiero w kontakcie z rówieśnikami – wtedy właśnie rodzice są zagubieni i potrzebują konkretnych wskazówek, gdzie uzyskać pomoc. Właśnie tę lukę informacyjną chcielibyśmy uzupełnić naszym wydawnictwem.

  • W Mokotowskim Informatorze dla Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych znajdziecie Państwo również podstawowe informacje na temat oferty zarówno mokotowskich jak i ogólnowarszawskich instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką osób niepełnosprawnych.
  • Pomysł Informatora zrodził się w ramach Programu „Partnerstwo dla Mokotowa”, którego celem jest integracja instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwiązywania problemów społecznych w Dzielnicy Mokotów.
  • Zainteresowane osoby mogą otrzymać Informator w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, ul. Wiśniowa 37, pok. 203, 205. Informator dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.mokotow.waw.pl.

INFORMATOR DO POBRANIA