Zginął Poseł PiS Marian Goliński

Marian Goliński

Poseł PiS Marian Goliński zginął w czwartek rano w wypadku samochodowym w miejscowości Andrzejów Duranowski koło Sochaczewa – poinformował PAP rzecznik mazowieckiej policji Tadeusz Kaczmarek. Wypadek wydarzył się na drodze krajowej nr 50 ok. godz. 1 w nocy.

Według policji kierujący fordem mondeo 60-letni Marian Goliński najpierw zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą corollą, która wyprzedzała tira, a następnie uderzył w ciężarowe volvo prowadzone przez obywatela Rosji. Poseł zginął na miejscu.

Poseł Marian Goliński z wykształcenia był inżynierem leśnikiem. Od czerwca 1990 r. do października 2005 r. był burmistrzem Szczecinka. Pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Drawskiego, a także wiceprzewodniczącego Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Koszalińskiego. Był członkiem Zarządu Klubu Sukcesu Lokalnego, powołanego przez Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego i Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego. Był także przewodniczącym Rady Przyjaciół Harcerstwa. Był posłem III (z ramienia AWS), V i VI kadencji. W wyborach parlamentarnych 2007 roku Goliński startował z koszalińskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał 8352 głosów.

Wszyscy, którzy znali Mariana Golińskiego, starali się brać z niego przykład Jolanta Szczypińska