"Orlik" na Mokotowie

Strona Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Mokotów

Premier RP Donald Tusk wspólnie z premierem Republiki Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem oraz prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz w dniu 14 maja uroczyście otworzyli przy ul. Kazimierzowskiej 60 mokotowski kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. To pierwszy „Orlik” otwarty w tym roku w Warszawie.

—- Galeria zdjęć

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć u siebie tak znakomitych gości – mówił burmistrz Mokotowa Jan Rasiński.
– „Orlik”, to kolejna inwestycja sportowa zrealizowana w tym roku przez Urząd Dzielnicy Mokotów. W marcu otworzyliśmy piękny kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią (m.in. piłka nożna, siatkówka) przy Szkole Podstawowej nr 98 przy ul. Grottgera. Natomiast w piątek 22 maja oficjalnie oddamy do użytku po gruntownej modernizacji basen w Zespole Szkół Nr 39 przy ul. Bełskiej. Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w Dzielnicy powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów sportowych, które będą służyły mieszkańcom Mokotowa – dodał burmistrz Rasiński.

Zadaniem rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012” jest budowa w każdej polskiej gminie ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.

Władze Mokotowa na lokalizację „Orlika” wybrały część terenu przy ul. Kazimierzowskiej 60. W ciągu siedmiu miesięcy na miejscu rozpadających się asfaltowych boisk powstał nowoczesny kompleks sportowy, który teraz będzie udostępniony dzieciom oraz młodzieży z Mokotowa. Inwestycja była podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap prac ruszył w październiku 2008 r. W ciągu trzech miesięcy na części terenu przy ul. Kazimierzowskiej powstały dwa boiska: do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki i koszykówki o nawierzchni syntetycznej. W drugiej fazie postawiono budynek socjalny z szatniami oraz wybudowano ogrodzenie i oświetlenie boisk. Prace zakończyły się w kwietniu 2009 r. Budowa mokotowskiego „Orlika” kosztowała 1,43 mln zł. Inwestycja została sfinansowana przez Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy przy dofinansowaniu przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.