Trzy zaproszenia: Konferencja nt zagrożenia istnienia WFDiF oraz dwie uroczystości

WFDiF

WFDiF

Licznie napływające sygnały dotyczące  planu zagospodarowania przestrzennego terenu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej 21 spowodowały duże zaniepokojenie mieszkańców Mokotowa. W związku z tym zapraszam na konferencję prasową poświęconą tej sprawie. Odbędzie się ona 22 maja br. (piątek) o godzinie 12:00 w WFDiF (sala B, budynek 4). Będę uczestniczył w tej konferencji jako przedstawiciel Mokotowskiego Forum Społecznego, działającego na rzecz Mokotowa. Zaraz po konferencji zdam Państwu relację z jej przebiegu. 

Pragnę również zaprosić na dwie uroczystości:

 1. Parafialny Dzień Dziękczynienia, który odbędzie się w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego  dnia 31.06.2009 r. Początek uroczystości godzina 12:00
 2. Festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez MSM „Energetyka” Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba”, uroczystości odbędą się w parku międzyosiedlowym „Sadyba” w godzinach 15:00 – 20:00

W konferencji udział wezmą m.in.: minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz, dyrektor WFDiF Włodzimierz Niderhaus, Maria Rosołowska – przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Dzielnicy Mokotów, Paweł Czekalski – przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy, oraz twórcy związani z Wytwórnią, m.in.: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Krzysztof Zanussi, Jacek Bromski.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni także prezydent Hannę Gronkiewicz Walz, wiceprezydent Jacek Wojciechowicz oraz przedstawiciele stołecznego Ratusza.

Po konferencji będzie możliwość zwiedzania Wytwórni.

Oświadczeniem Dyrektora WFDiF w sprawie sprawie nowego planu zagospodarowania terenów Wytwórni przy ul. Chełmskiej 21

W dziale Interwencje 2009 można również zapoznać się ze Stanowiskiem Radnych Klubu PiS w sprawie Chełmskiej 21


Program pozostałych dwóch  uroczystości na które mam zaszczyt zaprosić przedstawia się następująco.

Parafia św. Maksymiliana Kolbego

Parafia św. Maksymiliana Kolbego

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Parafialny Dzień Dziękczynienia, który odbędzie się w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego  dnia 31.06.2009 r.

 1. Rozpoczęcie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 12:30
 2. Powitanie gości przez Ks. Proboszcza
 3. W dalszej części programu wystąpią:
 • Orkiestra z Błędowa,
 • Schola Młodzieżowa przy par. św. Maksymiliana,
 • Dzieci z Przedszkola z ul. Bokserskiej i Bełdan,
 • Dom Kultury „Kadr”
 • Młodzież ze Szkół Podstawowych z ulicy Niegocińskiej i ul. Bokserskiej,
 • Dorożkarnia,
 • Młodzież z Gimnazjum z ul. Gruszczyńskiego,
 • Chór parafialny przy par. św. Maksymiliana Kolbego

Zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II i hasłem tegorocznym: „Otoczy troska życie” będzie możliwość oddania krwi dla ratowania życia.

Po zakończeniu Dnia Dziękczynienia odbędzie się Mecz Charytatywny na którym będą zbierane pieniądze na wyjazd wakacyjny Służby Liturgicznej z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na charytatywny mecz piłki nożnej między Reprezentacją Lektorów z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie, a Parafianami z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie.

Mecz odbędzie się dnia 31.05.2009 r. (niedziela) o godzinie 17:30 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 85 przy ul. Narbutta 14 w Warszawie (wejście do hali sportowej od ul. Rejtana 15).

Sadyba

Serdecznie zapraszam na Festyn z okazji Dnia Dziecka z programem rekreacyjno sportowym. Uroczystości organizowane są przez MSM „Energetyka” Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba”. Festyn odbędzie się w parku międzyosiedlowym „Sadyba”. Park mieści się między ulicami: Konstancińska, J. III Sobieskiego, Limanowskiego i Św. Bonifacego) w dniu 06.06.2009 r. w godzinach 15:00 – 20:00.

Organizatorzy przewidzieli ciekawe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.