Eksmisja WKS "Gwardia" cz.2

WKS Gwardia

WKS "Gwardia"

W nawiązaniu do poprzedniego postu związanego z likwidacją WKS „Gwardia”, pragnę Państwu przedstawić moje dotychczasowe działania zmierzające do uratowania klubu przed zamknięciem. Do końca tygodnia powstanie dział poświęcony wyłącznie Gwardii i wszystkim sprawom z nią związanymi.

Galeria zdjęć związana z WKS „Gwardia”

W nocy z 20.05.09 na 21.05.09 rozpoczęła się moja rozmowa z młodzieżą trenującą na WKS „Gwardia”.  Na nieoficjalnej stronie Sekcji Piłkarskiej pojawił się wpis nawiązujący między innymi do zamieszczonych materiałów na mojej stronie. Po kilku wymianach zdań zaczął wykluwać się konspekt próby uratowania Gwardii przed zlikwidowaniem. Należy pamiętać, że w tym miejscu, w ośmiu sekcjach trenuje różne dyscypliny sportowe około 800 dzieci i młodzieży zarówno z Mokotowa, jak i z całej Warszawy.

W dniu 21.05.09 starałem się spotkać z dyrekcją WKS „Gwardia”, niestety sekretariat jest czynny do 15:00 a ja byłem około 15:30. Skontaktowałem się z Arturem Górskim, Posłem na Sejm RP oraz rozmawiałem z radnym z Komisji Kultury, Sportu i Turystyki nt sytuacji Klubu Gwardia. W między czasie młodzi sportowcy zaproponowali abym spotkał się z ich trenerem.

W dniu 22.05.09 doszło do spotkania z Trenerem Sekcji Piłki Nożnej. Wspólnie zastanawialiśmy się co zrobić, aby młodzi ludzie mogli nadal trenować ma terenie WKS „Gwardia”. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zorganizowanie meczu charytatywnego Gwardia vs Samorządowcy. Termin takiego meczu, zarówno ze względów organizacyjnych, jak i związanych z rozgrywkami Gwardzistów może przypaść mniej więcej za miesiąc, czyli po 23 czerwca. Nie jest to dużo czasu na wypełnienie wszystkich formalności związanych z organizowaniem imprezy masowej. Oczywiście zanim mogą nastąpić dalsze działania postaram się w poniedziałek (25.05.2009) spotkać się z dyr. Janem Wernerem, ponieważ to On musi wyrazić zgodę na organizacje takiego meczu. Tego samego dnia postaram się spotkać z Burmistrzem Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, będę chciał go namówić aby objął patronatem ten meczem.

W przerwie meczu, jedno ze stowarzyszeń mokotowskich przeprowadziło by np. losowanie nagród wśród obecnych kibiców. Mam kilkanaście dni na znalezienie sponsorów którzy by ufundowali nagrody, zapłacili za nagłośnienie w trakcie imprezy i pokryli koszty związane z zorganizowaniem całego eventu. Po meczu, zastanawiam się nad projekcją filmu związanego z piłką nożna. Może mają Państwo jakieś sugestie jaki mógł by być to film?? Będę musiał się zwrócić do dystrybutorów o zgodę na jego wyświetlenie oraz uzyskać sponsorów na cały sprzęt z tym związany. W trakcie całej imprezy mokotowskie stowarzyszenie będzie zbierało cegiełki na rzecz ratowania „WKS Gwardia”, oraz podpisy pod petycją napisaną przez młodych sportowców. Są to ogólne założenia meczu charytatywnego, mogą one jeszcze ulec zmianie, ale mam nadzieje że zmiany będą tylko na lepsze.

W międzyczasie do jednego z Posłów, oraz do jednej z Parlamentarzystek Parlamentu Europejskiego, zostaną wystosowane pisma od dzieci i młodzieży trenujących na Gwardii z prośbą o interwencje w Ich sprawie. Wierzę, że pod tym pismem podpiszą się również rodzice. W dniu 22.05 wystosowałem pismo do Zarządu Dzielnicy Mokotów z zapytaniem związanym z ewentualnym przeniesieniem WKS-u. Treść pisma można znaleźć w dziale Interwencje. Odpowiedź opublikuję jak tylko ją otrzymam.

W przyszłym tygodniu (25.05.09 – 30.05.09) napiszemy wraz z Trenerem Sekcji Piłkarskiej artykuły do prasy lokalnej opowiadające o WKS Gwardia. Dalsze działania będą uzależnione od reakcji dyr. Wernera i od Burmistrza Mokotowa, wierzę jednak, że tak jak ja, Oni również chcą by WKS Gwardia została na swoim miejscu.

W sytuacji gdy uda się pokonać pierwsze przeciwności zajmę się jeszcze aspektem rozreklamowania całej imprezy zarówno wśród mieszkańców jak i wśród mediów