Ratujemy WKS "Gwardia" cz. 4

WKS Gwardia

WKS Gwardia

Działania związane z uratowaniem Warszawskiego Klubu Sportowego „Gwardia” cały czas trwają. Jest to praca ciężka i mozolna, na szczęście znajdują się ludzie życzliwi, którzy chcą pomóc. Co raz bliżej również do zorganizowania meczu charytatywnego połączonego z piknikiem rodzinnym, na którym będziemy zbierali podpisy pod apelem dzieci młodzieży trenujących na Gwardii.

[…]

Spotkanie z kandydatką do Parlamentu Europejskiego

Dnia 01.06.2009 poniedziałek o godzinie 18.00 w Auli Szkoły Wyższej im. B. Jasińskiego ul. Chełmska 21a odbędzie się spotkanie z udziałem Prezesa PiS Panem Jarosławem Kaczyńskim oraz kandydatką do Parlamentu Europejskiego Panią Ewą Tomaszewską. Zapraszam serdecznie na spotkanie i rozmowę! Wstęp wolny.

Sokół w metrze

Metro Służew

Metro Służew

Niemalże od początku w Metrze Służew dużym problemem były gołębie. Do tej pory ptaki były odstraszane za pomocą specjalnych dźwięków, które bardziej były uciążliwe dla ludzi niż dla zwierząt. Władze Metra wypożyczają sokoła z warszawskiego zoo.

[…]

ZTM oddaje

Warszawska Karta Miejska

Warszawska Karta Miejska

Byłem dzisiaj na Sesji Warszawy. Radni rozmawiali między innymi o nowych pomysłach ZTM. Poprawkę, która zgłosił Radny PiS Dariusz Figura, poparli prawie wszyscy. Przeciwny tak naprawdę był tylko p.o. wicedyrektora Pan Wojciech Partyka.

[…]

W wieku 72 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Marek Walczewski

Marek Walczewski

Marek Walczewski

Marek Walczewski urodził się w 1937 roku w Krakowie. Był absolwentem krakowskiej PWST (1960). Początkowo związał się z teatrami krakowskimi: w latach 1960-64 występował w Teatrze im. Słowackiego, a w latach 1964-72 w Starym Teatrze. Od roku 1972 był aktorem teatrów stołecznych: Współczesnego, Ateneum i Studia. Najdłużej związany był z Teatrem Dramatycznym, gdzie występował w latach 1976-82, 1992-96 i 1997-2004. Karierę aktorską zatrzymała niestety choroba. Marek Walczewski cierpiał na Alzheimera.

[…]

Dzień Mamy

Dzień Mamy

Dzień Mamy

„Matka”

Upadł z jej kolan jak kłębek włóczki. Rozwijał się w pośpiechu i uciekał na oślep. Trzymała początek życia. Owijała na palec serdeczny jak pierścionek, chciała uchronić. Toczył się po ostrych pochyłościach, czasem piął się pod górę. Przychodził splątany i milczał. Nigdy już nie powróci na słodki tron jej kolan.

Wyciągnięte ręce świeci w ciemności jak stare miasto.

Zbigniew Herbert

[…]

Eksmisja "WKS"Gwardia cz.3

WKS Gwardia

WKS Gwardia

Zostało mało czasu, ale staram się jak najwięcej zrobić. Wczorajszy dzień był napięty, jednak udało mi się załatwić parę spraw w związanych z imprezą charytatywną. Rano spotkałem się z dyrektorem Gwardii p. Wernerem, otrzymałem zgodę i pełnomocnictwa na zorganizowanie meczu charytatywnego.

[…]

Pola Mokotowskie prawie uratowene

Pola Mokotowskie

Pola Mokotowskie

Szanowni Państwo

Jesteśmy po połączonych komisjach planowania przestrzennego. Mokotów, Śródmieście i Ochota były zgodne co do tego, ze Pola należy chronić przed zabudową. Dzisiejsza komisja była bardzo długa, ale nie ma co się dziwić, gdyż omawiany był bardzo ważny problem.

[…]

Zaproszenie na komisję w sprawie planu miejscowego – Pola Mokotowskie

Fontanny na Polach Mokotowskich

Fontanny na Polach Mokotowskich

Zapraszam na połączoną komisję planowania przestrzennego i ochrony środowiska dzielnic Mokotów, Ochota i Śródmieście. Komisja odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:30 na ul. Nowogrodzka 43. Razem z Radną Marią Rosołowską będziemy reprezentowali Mokotów. Pani Rosołowska wystąpi jako przewodnicząca mokotowskiej komisji planowania przestrzennego a ja wystąpię jako przedstawiciel Mokotowskiego Forum Społecznego, stowarzyszenia działającego na rzecz Mokotowa.

[…]

Wypadek na Mokotowie

Wypadek

Wypadek

W dniu wczorajszym tj. 23.052009 r. doszło do poważnego wypadku na Mokotowie. Dwa auta zderzyły się w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ul. Domaniewskiej. Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo i uderzył w bok auta, gdy przejeżdżałem tą drogą około 21:00 samochody jeszcze stały a policja badała miejsce wypadku. Trójka pasażerów z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

[…]

Konferencja WFDiF oraz "i lub czasopisma" – Wytwórnia "Czołówka"

WFDiF

WFDiF

Zgodnie z obietnicą przedstawię Państwu Konferencje Prasową związaną z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a właściwie opowiem o dwóch konferencjach które się na ten temat odbyły…

Pierwsza zorganizowana na terenie wytwórni a druga zorganizowana przez p.o. Dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego p. Marka Mikosa. To bardzo ciekawe, że zaproszony p. Mikos nie stawił się na spotkaniu tylko zorganizował własną konferencje.

[…]

Trzy zaproszenia: Konferencja nt zagrożenia istnienia WFDiF oraz dwie uroczystości

WFDiF

WFDiF

Licznie napływające sygnały dotyczące  planu zagospodarowania przestrzennego terenu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej 21 spowodowały duże zaniepokojenie mieszkańców Mokotowa. W związku z tym zapraszam na konferencję prasową poświęconą tej sprawie. Odbędzie się ona 22 maja br. (piątek) o godzinie 12:00 w WFDiF (sala B, budynek 4). Będę uczestniczył w tej konferencji jako przedstawiciel Mokotowskiego Forum Społecznego, działającego na rzecz Mokotowa. Zaraz po konferencji zdam Państwu relację z jej przebiegu. 

Pragnę również zaprosić na dwie uroczystości:

  1. Parafialny Dzień Dziękczynienia, który odbędzie się w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego  dnia 31.06.2009 r. Początek uroczystości godzina 12:00
  2. Festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez MSM „Energetyka” Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba”, uroczystości odbędą się w parku międzyosiedlowym „Sadyba” w godzinach 15:00 – 20:00

[…]

Eurowybory

Komitet MokotówW dniu 20.05.2009 r. odbyło się spotkanie z kandydatką do Europarlamenu obecną Europoseł, Panią Poseł Ewą Tomaszewską. W sali sesyjnej na ul. Rakowieckiej 33 Pani Europoseł przybliżała nam dotychczasowe działania w Europarlamenice oraz obecny program wyborczy. Po spotkaniu z Panią Europoseł pojechaliśmy do teatru Baj na spotkanie z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz z otwierającym listę kandydatów do Europarlamentu Panem Michałem Kamińskim.

[…]

Porady Prawne za złotówkę

Urząd Mokotowa

Urząd Mokotowa

Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zaprasza do korzystania z porad prawnych za symboliczną złotówkę.

Jesteś w trudnej sytuacji materialnej?

Potrzebujesz porady prawnej?

Zgłoś się do Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów i zapisz się na dyżur do radcy prawnego.

Koszt porady to tylko symboliczna złotówka.

[…]

Samowola budowlana na Polach Mokotowskich i eksmisja WKS "Gwardia"

Urząd Mokotowa

Urząd Mokotowa

W dniu 19 maja 2009 r. o godzinie 15:00 odbyła się XLII Sesja Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Porządek

Obrad XLII Sesji Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

W dniu 19 maja 2009 r. godz. 15:00

(sala sesyjna Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy przy Rakowieckiej 33)

Na sesji były omawiane takie zagadnienia jak samowola budowlana na Polach Mokotowskich, czy sprawa związana z eksmisją Warszawskiego Klubu Sportowego „Gwardia”

[…]

Połączona Komisja Budżetu i Finansów oraz Oświaty

Urząd Mokotowa

Urząd Mokotowa

W dniu 18 maja 2009 r. odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Budżetu i Finansów wraz z Komisją Oświaty.

Program przedstawiał się następująco:

Porządek posiedzenia połączonej Komisji Budżetu i Finansów

oraz Komisji Oświaty w dniu 18 maja 2009 r.

(godz. 16.00, sala 19d)

  1. Zaopiniowanie projektu uchwały Rady Dzielnicy Mokotów w sprawie opinii Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy do zmian w załączniku Dzielnicy Mokotów do budżetu m.st. Warszawy na 2009 r. (druk nr 209).
  2. Przyjęcie protokołu nr 42 z dnia 16 marca 2009 r.
  3. Sprawy różne, wolne wnioski.

[…]

3 maja

To już tradycja, że na mokotowskim Wyględowie organizowane są obchody związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku gośćmi specjalnymi byli, Pani Europoseł Ewa Tomaszewska i Pan Senator Piotr Łukasz Andrzejewski. Ponownie, jak w latach poprzednich organizowałem te uroczystości wraz z Arturem Górskim, Posłem na Sejm RP. Uroczystości rozpoczęła mszą świętą, która odbyła Read more about 3 maja[…]

Związek Polaków na Litwie

29.04. – 2.05. – Na zaproszenie Związku Polaków na Litwie wraz z Arturem Górskim, Posłem na Sejm RP przebywałem na Litwie. Spotkałem się między innymi z władzami rejonu solecznickiego, z nauczycielami i młodzieżą szkoły polskiej w Turgielach. Odwiedziłem między innymi Rzeczpospolitą Pawłowską, oraz uczestniczyłem 2 maja w obchodach Dnia Polaka i Polonii. W tym dniu Read more about Związek Polaków na Litwie[…]