Zaproszenie na spotkanie: dzika reprywatyzacja w Warszawie

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam w imieniu własnym, oraz Radnych Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Andrzeja Milewskiego i Marcina Gugulskiego, na spotkanie otwarte związane z tzw. „dziką warszawską reprywatyzacją.

Spotkanie odbędzie się w dniu 26.02.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w DK Łowicka ul. Łowicka 21 (Warszawa)

Gość specjalny: Poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki.

Komisja do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa – organ administracji publicznej podejmujący sprawy w zakresie postępowań toczonych w przedmiocie wydania decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości na terenie Warszawy.

Paweł Lisiecki – absolwent XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. Ukończył studia w Instytucie Archeologii oraz Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził działalność gospodarczą w zakresie zarządzania nieruchomościami. W 2001 przystąpił do Stowarzyszenia KoLiber, został też prezesem Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”.
Należał do Unii Polityki Realnej. W wyborach samorządowych w 2002 jako przedstawiciel tej partii uzyskał z listy Prawa i Sprawiedliwości mandat radnego dzielnicy Praga-Północ. Uzyskiwał reelekcję w 2006 i 2010. W 2005 wstąpił do PiS. Objął funkcję przewodniczącego dzielnicowych struktur tej partii oraz wszedł w skład jej krajowej komisji rewizyjnej. Od 2005 do 2007 był doradcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mariusza Błaszczaka, a następnie kierował jego biurem poselskim. W listopadzie 2014 uzyskał mandat radnego Rady Warszawy, a w grudniu tego samego roku został wybrany na burmistrza Pragi-Północ.
W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu warszawskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 6865 głosów. Po wyborach zachował (do stycznia 2016) stanowisko burmistrza Pragi-Północ, gdyż zasada niepołączalności mandatu poselskiego nie obejmuje burmistrzów warszawskich dzielnic (jednostek pomocniczych m.st. Warszawy).
W 2017 został członkiem Komisji Weryfikacyjnej.