Minął rok rządów PiS

25 października 2015 r. w wyniku demokratycznych wyborów – Prawo i Sprawiedliwość odsunęło do władzy Platformę (nie) Obywatelską. Zarzucano Nam, że nim minie 100 dni, będziemy musieli przeprosić i odejść. PO 100 dniach, mówiono, że pół roku to maksimum na co stać rząd Pani Premier Beaty Szydło. Kolejnym magicznym terminem miał być właśnie mijający rok. Wszystko wskazuje na to, że mimo ciągłego ataku PO, .Nowoczesnej, czy powstawania jakiś dziwnych tworów typu KOD – rząd Prawa Sprawiedliwości ma się dobrze i dba o to, aby obietnice przedwyborcze były realizowane. Oczywiście, można zarzucić, że nie wszystko co zostało obiecane jest już zrealizowane. Pamiętajmy jednak, że nie można wszystkiego wprowadzać na raz. Pamiętajmy, że tak naprawdę najwięcej czasu zajmuje likwidowanie błędów poprzedników…

Co udało się w ciągu roku zrobić:

– Program 500+
– Zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków
– Płaca minimalna 2 tyś.
– Minimalna stawka godzinowa
– Podatek CIT dla małych przedsiębiorców obniżono z 19 do 15 %
– Najniższa emerytura wzrośnie do 1000 zł.
– KRUS gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł.
– Osoby powyżej 75 roku życia mogą nabyć bezpłatnie dużą części leków
– Ochrona ziemi rolnej przed wykupem przez „słupy”
– Podatek bankowy
– Zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy
– Ustawa antyterrorystyczna
– Obowiązek podpisania umowy o pracę przed dopuszczeniem do pracy
– Pomoc dla rolników na terenach dotkniętych ASF, i wiele innych.
Trwają tez ostatnie uzgodnienia rządowe nad przywróceniem od 2017 roku poprzedniego wieku emerytalnego dla kobiet powrót do 60 roku,a dla mężczyzn do 65 roku życia.
Rozpoczęliśmy program Mieszkanie +
Rozpoczęliśmy reformę wymiaru sprawiedliwości.
Ograniczyliśmy działalność i bezkarność komorników..
Realizowany jest też Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju min. M.Morawieckiego, pobudzający polskie inwestycje,znowelizowano Prawo zamówień publicznych,itd.

Biorąc pod uwagę jak wielka jest krytyka środowisk TVN, GW itp. przy jednoczesnym spadku poparcia dla PO to jest to dużo, a nawet śmiem twierdzić bardzo dużo. Prawo i Sprawiedliwość myśli o Polakach, a nie traktuje Polski jako folwarku dla biznesu. Kolejna magiczna data upadku Rządu Pani Premier Beaty Szydło jest wskazywana za kolejne trzy lata. (za Katarzyną Lubnauer – wiceprzewodniczącą .N).

38 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w najbliższych wyborach, zagłosowałoby na PiS, 16 proc. na Nowoczesną, 15 proc. na PO, a na Kukiz’15 – 6 proc. – wynika z październikowego sondażu CBOS. Pozostałe partie nie przekroczyły 5 proc. progu wyborczego.

W stosunku do badania CBOS dot. preferencji partyjnych z września poparcie dla PiS wzrosło o 2 pkt. proc. Poparcie dla PO zmalało o 2 pkt proc. i nie zmieniło się w przypadku Nowoczesnej oraz ruchu Kukiz’15.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 8-19 października 2016 r. na reprezentatywnej próbie losowej 937 dorosłych mieszkańców Polski.