Radny Patryk Górski o Piterze i HGW na Sesji m.st. Warszawy

Poniżej prezentuję konspekt, na podstawie którego wypowiadałem się na Sesji m.st. Warszawy. Co ciekawe, moją wypowiedź (i odpowiedź Pani Prezydent na moje tezy) wycięto w tekście GW.

Reprywatyzacja: Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz na nadzwyczajnej sesji rady miasta [NA ŻYWO]

Ciekawe, dlaczego redaktor Paweł Gawlik postanowił być cenzorem??

 

Pan Radny Guział powiedział że jeżeli mamy do czynienia z grupa przestępcza to Zazwyczaj przewijają się nazwiska biznesmenów, prawników i wysokiej rangi urzędników państwowych. Niestety Pani Prezydent, to co powiedział Piotr Guział nie jest gołosłowne i ja za chwile ujawnię kilka okoliczności które myślę, że będą dla państwa tutaj zebranych szokujące.

Otóż Pan wiceprezydent Józwiak, dzisiaj na tej mównicy, wymienił nazwisko Mecenasa Andrzeja Muszyńskiego, który był zamieszany już w 2003 roku w proceder reaktywacji spółki przedwojennej, oraz próby bezprawnego zawłaszczenia wielu hektarów miejskich gruntów . Na marginesie należy dodać ze ten proceder storpedował św. pamięci Lech Kaczyński.

A zatem przypominamy żeby się państwu utrwaliło. Mecenas Andrzej Muszyński.

W 2011 r  Pani Julia Pitera rozpoczęła niezwykle silny lobbing miedzy innymi wypisując pisma do Pani prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz, do Pani prokurator Agnieszki Muł, do prokuratora Zdzisława Hut, do Pana dyrektora Bajko. Co się z znalazło  w tych pismach ?

W tych pismach znalazła  się bezprecedensowa próba nacisku – dodajmy udana – do wydania decyzji zwrotowej ogródka jordanowskiego przy ul. Szarej – na rzecz znanego handlarza roszczeniami Pana Andrzeja Marcinkowskiego, reprezentowanego przez mecenasa Andrzeja Muszyńskiego.

W pismach tych Pani Pitera bardzo skrupulatnie informuje, w uniżonym tonie, o postępach swoich działań lobbingowych a także wyjawia mu informacje z postępowania przygotowawczego. Dodajmy postępowanie takie jest objęte tajemnica i nie powinno się i informować osób trzecich, bez zgody organu prokuratorskiego.

Co ciekawe to nie jedyny kontakt Pani Pitery z Panem Bajko, gdyż parę lat wcześniej pan Bajko zapłacił ponad 3000 zł  z własnej kieszeni za inwentaryzacje strychu, na podstawie czego pani Pitera wygrała proces z miastem. Inwentaryzacja ta nie była dokumentem miejskim. Obydwoje państwo wiedzieli o tym i mimo to złożyli papiery do sadu. Mówiąc w skrócie, Pan Bajko załatwił inwentaryzację Pani Piterze

No cóż, raz może być to kamienica przy Noakowskiego 16 a raz stryszek dla Pani Pitery. Osobę o takich zasługach ja pan Bajko, trudno jest zwolnić…

A teraz na koniec obiecany gwóźdź dzisiejszego programu. Miejmy nadzieję, że będzie to gwóźdź do trumny mafijnego układu rządzącego naszym miastem – zwanym potocznie Platforma Obywatelska.

Stawiam tu tezę i znak równości pomiędzy kamienicą Noakowskiego 16, wyszmelcowaną przez Pana Waltza a Chmielną 70.  Ci sami ludzie którzy kupili od Pana Waltza gorący kartofel przy ulicy Noakowskiego 16 odpowiadają za dziesiątki innych przejętych w podejrzany sposób nieruchomości w Warszawie.

Te osoby to mec. Wocial reprezentujących spółki z grupy Fenixa, jego wspólnik mec Lisiewski ten sam, który zreprywatyzowal kamienicę przy ul Odolańskiej i następnie  przeniósł jej własność na Panią Kruk siostrę mec. Nowaczyka, Pani kruk następnie sprzedała mieszkanie w tej kamienicy córce Bronislawa komorowskiego. Pełnomocnikiem  zaś pani kruk do wszelkich spraw administracyjnych wywłaszczeniowych i  eksmisyjnych jest nie kto inny, jak mec. Wocial – obsługujący skandaliczną sprzedaż kamienicy przy Noakowskiego 16

Zatem proszę państwa łańcuch poszlak się zamyka. Przypomnijmy chronologicznie te nazwiska

Waltz

Wocial

Lisiewski

Kruk

Nowaczyk

Majewski

Julia Pitera

Muszyński

Bajko

Tyle mogłem ustalić jako radny dzielnicy Mokotów.

Co na to powie pani Prezydent ? Jak to możliwe, że głowa rodziny warszawskiej o niczym nie wiedziała?

Co ciekawe, Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz po mojej wypowiedzi poinformowała mnie iż mówię nie prawdę, po czym zasugerowała że sprawa może się skończyć na drodze prawnej.  Poprosiłem o ponowny głos i czterdzieści minut później miałem możliwość się ustosunkować, cytując konkretne dokumenty. Pani Prezydent przeprosiła… gdyż źle mnie zrozumiała…

1 thought on “Radny Patryk Górski o Piterze i HGW na Sesji m.st. Warszawy

Możliwość komentowania jest wyłączona.