Trwają przygotowania do realizacji projektów z Budżetu Partycypacyjnego

Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do realizacji projektów Budżetu Partycypacyjnego 2016. Dzięki wcześniejszemu finansowaniu, rozpoczęły się już prace nad dokumentacją projektową dla 7 projektów z całej Warszawy. Przygotowania dotyczą jednego projektu z Ursynowa i dwóch z Mokotowa.

 

 

 

Mokotów: „Stary Mokotów: chodniki wolne od rowerów!”

11092015-bp-mokotow-wolny-od-rowerow-2_1448445133

Jest to kompleksowy projekt, wprowadzający zmiany na kilkunastu ulicach Starego Mokotowa. Skupia się na komforcie pieszych i rowerzystów, zachęcając tych drugich do porzucenia chodników na rzecz jezdni. Zakłada wyznaczenie pasów i kontrapasów rowerowych praz przejść dla pieszych z azylami w rejonie ulic Puławska, Wiktorska,Wołoska, Batorego. Na ulicy Batorego powstanie droga dla rowerów na brakującym odcinku od Wiśniowej do al. Niepodległości.

Koszt projektu: 333 tys. zł. Na projekt oddano 635 głosów i tym samym zajął on 8 miejsce w rejonie B.

ZDM zapowiada, że szykuje się już do przetargów na kolejne projekty z BP. Dokumentacje projektów rowerowych wykonuje firma KOM-PROJEKT S.C. Termin wykonania 23 maja 2016 r.

Projekty dotyczące doświetlenia przejść dla pieszych przygotowuje firma Elwir. Termin wykonania projektu 15 grudnia 2015 r.