Drogowcy powoli kończą prace na Wołoskiej

wołoska2 wołoska3 wołoska4 wołoska5

W niedzielę 29 listopada około godz. 22 otwarty zostanie ostatni przebudowywany fragment ul. Wołoskiej – od ul. J.P. Woronicza do Konstruktorskiej. Ostatnie prace na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z J.P. Woronicza zakończą się w najbliższy weekend i tym samym znikną wszystkie utrudnienia, a na całej długości ulicy – od ul. św. A. Boboli do Marynarskiej – przejezdne będą obydwie jezdnie ul. Wołoskiej.

W piątek w nocy rozpocznie się demontaż rozjazdu służącego do zmiany kierunku jazdy tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. J.P Woronicza. Przebudowana zostanie również tymczasowa trakcja. Dlatego też przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41. Od poniedziałku od początku kursowanie tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową i będą kursowały do pętli Służewiec. Na swoje trasy podstawowe wrócą również autobusy linii 136, 138, 168, 218, 222, N01 i N34.

Na Mokotowie zniknie wąskie gardło. Tam, gdzie przez wiele lat była jedna jezdnia, powstała nowa jezdnia dla jadących w kierunku Służewca, przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i A.E. Odyńca oraz J.P. Woronicza, zmodernizowana została trasa tramwajowa, a tuż obok znajdują się nowe chodniki i droga rowerowa.

informacja prasowa