Spotkanie z prof. Michałem Głowińskim

W Służewskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z prof. Michałem Głowińskim. Wybitny teoretyk literatury i pisarz zaprezentował gościom swoją najnowszą książkę autobiograficzną „Kręgi obcości”.

Nie było to zwykłe spotkanie pisarza z czytelnikami. Było to także spotkanie sąsiadów, bo Michał Głowiński od 34 lat jest mieszkańcem osiedla Służew nad Dolinką.
– Oswoiłem to miejsce. Tu czuję się bezpiecznie – mówił prof. Michał Głowiński. „Cieszy mnie, kiedy odrywam wzrok od kartki papieru i widzę za oknem te rozkwitłe świeżo drzewa” – pisze o Służewie w swojej książce.

Bohater wieczoru mówił, że „Kręgi obcości” są próbą pokazania człowieka w jego uwikłaniach, niejednokrotnie bolesnych i traumatycznych. Cieszyć może, że profesor właśnie na Służewie znalazł swój azyl. Spotkanie w SDK prowadził redaktor Marek Rapacki.

Profesor Michał Głowiński jest wybitnym teoretykiem literatury, autorem ponad trzydziestu książek, głównie lektur polonistycznych. Liczne prace poświęcił językowi PRL i zjawisku nowomowy.