Mokotów wolny od elektroodpadów

Ponad 2620 kg starych telefonów, drukarek i telewizorów udało się zebrać podczas II Mokotowskiej Zbiórki Elektroodpadów, którą w sobotę 13 marca zorganizowała młodzież z Gimnazjum nr 2 mieszczącego się przy ul. Narbutta 65/71. Znakomitego wyniku pogratulował uczniom osobiście wiceburmistrz Mokotowa Krzysztof Skolimowski.

Uczniowie z Gimnazjum nr 2, to laureaci prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu „Drugie życie elektrośmieci” organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu (EPR). Do marcowej zbiórki elektroodpadów zabrali się, więc z dużym rozmachem i profesjonalizmem. O orgaznizowanej przez siebie akcji informowali mieszkańców Mokotowa za pośrednictwem ulotek, stron internetowych, prasy, ogłoszeń parafialnych i baneru reklamowego wywieszonego na ogrodzeniu szkoły.

Kontener na elektrośmieci postawiła już w piątek wieczorem firma Remondis. Zbiórka elektroodpadów rozpoczęła się następnego dnia rano. Nie było chwili, żeby do szkoły nie przychodziły kolejne osoby zostawiając niepotrzebne sprzęty. Najczęściej były to: stare telewizory, telefony, monitory i drukarki. W akcji uczestniczyli nie tylko młodzi mieszkańcy Mokotowa, ale także seniorzy, którzy na wózkach przywozili zabytkowe telewizory. Niektórym jeden kurs nie wystarczał… Zbiórka zakończyła się o godzinie 15.00. Jej efektem było zebranie ponad 2620 kg elektrośmieci.

Za pomoc w zorganizowaniu imprezy uczniowie pragną podziękować władzom Dzielnicy Mokotów, dyrekcji i nauczycielom Gimnazjum nr 2, ojcom jezuitom z sanktuarium św. Andrzeja Boboli, firmie Remondis oraz mieszkańcom Mokotowa, którzy tak licznie odpowiedzieli na ich apel i wiosenne porządki rozpoczęli od wyrzucenia ze swoich domów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

(za www.mokotow.waw.pl)