65. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Rocznica Powstania

Rocznica Powstania

– Zbliża się 65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z najtragiczniejszych momentów w dziejach historii naszej stolicy. Dla Mokotowa, który zapisał piękną kartę powstańczą, będą to szczególnie ważne uroczystości, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców naszej Dzielnicy do tego, aby przyszli 1 sierpnia do Parku Dreszera. Swoją obecnością wspólnie uczcimy bohaterów walk powstańczych, oddając hołd tym, którzy są z nami obecni i tym, których wśród nas już nie ma – mówi Jan Rasiński, burmistrz Dzielnicy Mokotów.

[…]

Odpowiedź na Interwencję związaną z ewentualnym przeniesieniem WKS Gwardia

Gwardia

Gwardia

Witam serdecznie, mimo okresu urlopowego cały czas moinitoruję sprawę Gwardii. Jakiś czas temu złożyłem Interpelację związaną z ewentualnym przeniesieniem Klubu. Jak Państwo pamiętają, podczas sesji zostały wskazane przykładowe lokalizację, gdzie klub mógłby zostać przeniesiony. Zaraz po sesji złożyłem zapytanie związane z tymi lokalizacjami, otrzymałem taką oto odpowiedź.

[…]

Przerwa w obradach Rady

Szanowni Państwo Uprzejmie informuję, że od zeszłego tygodnia rozpoczęła sie przerwa wakacyjna w obradach Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Najbliższa Sesja Rady oraz Komisje odbędą się dopiero w sierpniu. W tym okresie wpisy na stronie będą pojawiały się rzadziej, chyba że wyniknie coś istotnego dla Mokotowa.

Odpowiedź MSWiA w sprawie Gwardii

MSWia

MSWia

Szanowni Państwo poniżej przedstawiam odpowiedź na Zapytanie poselskie złożone przez Posła na Sejm RP Artura Górskiego. (Treść zapytania dostępna w części poświęconej WKS „Gwardia”)

Warszawa, dnia 3 lipca 2009 roku

Rzeczpospolita Polska

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

BMP-0714-5109/09/MM

Pan

Bronisław Komorowski

Marszałek Sejmu RP

[…]

Nowe chodniki w okolicy ul. Konstruktorskiej??

Parking

Parking

Ostatnio otrzymałem odpowiedź w sprawie interpelacji związanej z deficytem miejsc parkingowych w okolicach ul. Konstruktorskiej. Przypomnę, że w tamtych okolicach wielu kierowców skarżyło sie na regularne mandaty od straży miejskiej, za niewłaściwe parkowanie – argumentując jednocześnie, że nie mają jak i gdzie parkować.

[…]